SPONSER
2022.06.01.-tól ÁRVÁLTOZÁS történt!
Sportitalok
Competition 60g 750Ft Isotonic 60g 750Ft Long Energy 60g 800Ft
Competition 400g 4290Ft Competition 800g 6990Ft Long Energy 700g 6990Ft
Isotonic 700g 5800Ft Ultra Competition 1000g 9990Ft
Energia gélek
Liquid Energy PURE 70g 100Ft Liquid Energy Plus 70g 1190Ft Liquid BCAA 1250Ft
Energia szeletek
Cereal EnergyMüzli 40g 550Ft Müzli Plus 40g 690Ft High Energy 45g 750Ft
Energia és teljesítmény növelés
Activator 25ml 650Ft Mental Focus Teljesítményfokozó5500Ft Nitro Flow Energizáló 12500Ft
Regeneráció
Protein szelet 40g 850Ft Recovery Drink 1250Ft Protein Low Carb 50g 850Ft
Izomfunkció támogatás
Magnesium 25ml 550Ft Muscle Relax 4500Ft Magnesium Plus 4900Ft
EthicSport
Koffein mentes gélek
Super Dextrin (alma-citrom, narancs 850Ft)
Malto Shot Endurance (citrom-cseresznye, Tropical 800 Ft)
Koffeines gélek
Super Dextrin Boost (Narancs, Egzotikus, citrom-600 Ft)
Energia Rapida (Citrus, Lime- 800 Ft)
Enegria szeletek (szilád)
Energia szelet (alma-grapefruit, Körte-csokoládé, ananász-kókusz)-800 Ft
Hidratálás
Magnesium-600 Ft
Sete porok-(Citrom, Narancs, Trópikus) 400 Ft
Super hidro-6500 Ft
Szénhidrát porok
Super Dextrin por 900Ft/9500 Ft
Sport és masszázskrémek
Tápanyagok
Folyadék
A piramis alján a folyadék helyezkedik el, melynek hiánya jelentősen rontja a teljesítményt. Bizonyított tény, hogy a testsúly 2%-ának elvesztése a teljesítőképességet 20%-kal csökkenti. Mindamellett a táplálékkiegészítőkben lévő ásványi anyagok és vitaminok felszívódásához is folyadék szükséges.
A folyadékpótlásra legalkalmasabbak az izotóniás italok (Sponser Isotonic izotóniás italok) és hipotoniás italok (Sponser Competation, Sponser Long Energy), mivel ezek a folyadékveszteség mellett a kiürült vitaminokat és ásványi anyagokat is pótolják, valamint segítenek megkötni a vizet.
Szénhidrátok
A szénhidrátok testünk fő energiaforrásai, de fontos szerepet játszanak az agyműködésben is.
Az edzések során a szervezet az energiát 40-50 percig a vércukorból nyeri és csak utána nyúl a zsírsavakhoz és a májban, valamint az izomban lévő glikogénkészletekhez.
A szénhidrátok főként a gabonafélékben, a gyümölcsökben, a zöldségekben, a tej és tejtermékekben, valamint az italokban fordulnak elő. Ezeket mind fogyasztanunk kell, de nem mindegy hogy milyen mértékben, hiszen a hasznosulás mértéke nagyon eltérő. Ezenfelül fontos ismerni a termék glikémiás indexét, mivel a túl magas glikémiás indexnél nő az inzulinszint. Az inzulinszint gyors emelkedést gyors esés követi, amely holtpontot eredményez az edzés vagy a verseny közben, amely akár sportolás megszakításához is vezethet.
Edzés vagy verseny előtt a Sponser Oat Pack energia müzli szeleteket ajánljuk, amelyek folyamatos energiát nyújtanak, míg a az edzés vagy a verseny közben a Sponser High Energy szeleteket és a Sponser Liquid Energy géleket, amelyek szintén elnyújtott energiafelszívódást tesznek lehetővé.
Fehérjék
A fehérjék testünk építőelemei, amelyek elengedhetetlenek a növekedéshez, a test és az idegrendszer fejlődéséhez,
a sejtek regenerációjához és az izmok növekedéséhez. Ezen kívül fontos szerepet játszanak az emésztésben,
az enzimek, a hormonok, az immunanyagok alkotóelemei, valamint a víz megkötésében is nagy a jelentőségük. Főként a húsokban, a tej és tejtermékekben, halakban, a tojásban és az olajos magvakban fordulnak elő nagyobb mennyiségben.
A különböző sportágban versenyző sportolóknak eltérő mennyiségű fehérjebevitelre van szükségük, de erről mindenképpen javasolt egy sporttáplálkozási szakemberrel vagy dietetikussal előzetesen egyeztetni.
Zsírok
A legnagyobb energiamennyiséget tartalmazó tápanyagok, a fehérjék után szervezetünk második legfontosabb építőelemei. Fogyasztásuk szükséges, de csak kis mennyiségben. A sportolóknak különösen fontos a megnövekedett energiaigény miatt.
A zsírok energiát adnak a szervezetnek, raktároznak, részt vesznek a sejtmembránok felépítésében és nélkülözhetetlenek a zsírban oldódó vitaminok (A, D, E, K) felszívódásában. Megkülönböztetünk telített zsírokat (vöröshúsok, tojás, tej és tejtermékek), amelyből keveset javallott fogyasztani és telítetlen zsírokat ( növényi olajok, olajos magvak, egyes tengeri halak).
Rostok
A rostok szintén fontos szerepet töltenek be a táplálkozásban. Elősegítik a bélműködést, befolyásolják a szénhidrát és zsíranyagcserét, valamint növelik a rövid szénláncú zsírsavak mennyiségét.
Vitaminok
A vitaminok mikrotápanyagok, ami azt jelenti, hogy kis mennyiségben is elegendő fogyasztani öket. Vitamint mindenkinek fogyasztani kell, de a sportolóknak különösen fontos. A vitaminhiány a teljesítmény romlásához vezethet és egyéb súlyos egészségügyi problémákat is okozhat. A vitaminok fontos szerepet játszanak egészséges szervezet működésében és a regenerációban, ezért folyamatosan pótolni kell őket.
A sporttáplálkozás egyik fontos összetevője a megfelelő vitaminfogyasztás, hiszen a megnövekedett fizikai terheléssel, az izzadással és a különböző tápanyagok felszívódásával ezek a vitaminok gyorsan kiürülnek a szervezetből.
13 vitamin ismert, melynek egy része zsírban oldódik (A, D, E, K), ezeket a szervezetünk képes raktározni egy ideig, míg a másik része vízben oldódik (B, C), amelyek gyorsan távoznak a szervezetből, így azokat naponta szükséges fogyasztani.
Ásványi anyagok, nyomelemek
Az ásványi anyagok a vitaminokhoz hasonlóan nélkülözhetetlen tápanyagok a szervezet számára és szintén elegendő kis mennyiségben fogyasztani őket. A szervezetünk nem képes az előállításukra, így csak táplálékkal és kiegészítőkkel juthatnak be a szervezetünkbe. Normál esetben egy jól összeállított, minőségi étrenddel gondoskodhatunk a bevitelről, azonban az aktív sportoláshoz ez még kevés lesz, mindenképpen pótlásra lesz szükség.
Az ásványi anyagoknak nagy jelentőségük van, mivel fontos életfolymatokat szabályoznak, mint például az energiatermelés, a növekedés, az immunműködés, a sav-bázis egyensúly, stb. Ezen kívül számos funkciót lát el a szervezetben és gyakran egy-egy vitaminnal együtt kell bevinni – felszívódás vagy szinergista hatás miatt -, mint például a magnézium és a B6 vitamain.
Az ásványi anyagokat két csoportra bonthatjuk: makroelemek (magnézium, nátrium, kálium, foszfor, stb.), amelyek nagyobb mennyiségben vannak jelen a szervezetben és vannak a mikroelemek – nyomelemek – (vas, cink, jód, szelén stb.), amelyek kisebb mennyiségben.
Aminosavak
Bár a táplálékpiramisban nem szerepel külön, de az aminosavak a sporttáplálkozásban szintén fontos szerepet töltenek be. Az aminosavak a testükben lévő fehérjék alkotóelemei, amelyek elengedhetetlennek a szervezet működéséhez. Az aminosavak fontos szerepet játszanak az izomépítésben, az emésztésben, a hormonok és az enzimek termelésében. Kiváló energiaforrások a szervezet számára. Az aminosavak egy részét az emberi szervezet képes előállítani (nem esszenciális aminosavak), másik részüket viszont a táplálkozás során kell a szervezetünkbe juttatni (esszenciális aminosavak). Az aminosavak leggazdagabb forrásai a az állati eredetű táplálékok.
BCAA – Elágazó szénláncú aminosavak
BCAA – elágazó szénláncú aminosavak – három aminosavból áll: leucin, izoleucin és valin. A három aminosav egymás hatását erősíti az izomépítésben, az energetizálásban és a regenerálódásban.
A leucin az izmok, a bőr és a csontok regenerálódásában fontos. Növekedésre ösztönzi az izmokat és elősegíti az új izom kialakulását.
Az izoleucin ugyancsak részt vesz a regenerálódásban, de ezenfelül fontos szerepet játszik a hemoglobin teremélésben.
A valin az anyagcserében fontos és tulajdonképpen az izmok energiaforrása.Más aminosavakkal szemben a BCAA közvetlenül szívódik fel és kerül be az izmok anyagcseréjébe, így nagyobb igénybevétel esetén szálkásítja a testet.
Amint a test nem jut elég utánpótláshoz, az izomszövetekhez nyúl, amelyeknek 35%-a BCAA. Ha kifogy a BCAA-ból,
a test glutamint termel, az izomzatban leggyakrabban előforduló aminosavat, ami sokoldalú funkciókat lát el.
A BCAA és az aminosav triptofán közötti kapcsolat módosul edzés/verseny idején. Ez gyorsítja a szerotonin termelést, ami kimerültséget eredményez. A BCAA szedése lecsökkenti a szerotonin termelést, így késlelteti az egész testre kiterjedő fáradtságot állóképességi edzés/verseny idején.